podrazumeva korišćenje različitih oblika električne energije, a u cilju lečenja i unapređivanja zdravlja. U fizikalnoj terapiji primenjuju se različite vrste elektroterapija. FIZIO Centar koristi jedinstven u svojoj primeni aparat Chattanooga koji predstavlja prvi sistem modularne terapije sačinjene od 6 terapeutskih modaliteta integrisanih u isti sistem
se u fizikalnoj medicini upotrebljava u prvom redu kao terapijsko sredstvo. Delovanje mu je mehaničko, a radi se zapravo o mikromasaži, mehaničkom zbijanju, rastezanju tkiva i gibanju pojedinih čestica tkiva. Najvažnije delovanje ultrazvuka je toplinsko. Mehanička energija se u tkivima, kroz koja prolazi ultrazvuk, pretvara u toplotu i to posebno na mestima gde dolazi do refleksije ultrazvuka, a to je granica između mekih tkiva i kosti. Ultrazvuk se često upotrebljava u fizikalnoj terapiji kod raznih disfunkcija mekog tkiva uključujući kontrakture zglobova, ožiljkastog tkiva, upale tetiva, upala sluznih vreća u zglobovima, spazma skeletnih mišića, degenerativnih promena na zglobovima, bolnih stanja u predelu kičme, uganuća, sportskih povreda. Delovanje ultrazvuka u terapijske svrhe je mehaničko, fizikalno-hemijsko i biološko.…
predstavljaju nisko frekventne naizmenične struje koje nastaju endogeno u tkivima, interferencijom (superpozicijom- sabiranjem, oduzimanjem ili poništenjem amplituda ) srednje frekventnih struja iz dva samostalna strujna kola, čija razlika u frekvenciji se kreće u određenom rasponu. Interferentne struje koriste se kod reumatskih bolesti, paralize, bolesti krvnih arterija, raznih ortopedskih bolesti i slično…
je metoda lečenja bola električnim draženjem senzitivnih nervnih završetaka u koži. Primenjuje se kod bolova u leđima i kičmi, bola u vratu i ramenima, neuralgija, kod bolova reumatskog porekla, raznih distorzija i kontuzija…
podrazumeva naizmenično korišćenje ultrazvuka i elektroterapije. U pitanju je kombinovana primena terapeutske jedinice za elektroterapiju i ultrazvuk zajedno. Simultana terapija elektro-uređajem i ultrazvukom daje kumulativan efekat u primeni različitih oblika električne energije u terapeutske svrhe, a sa ciljem lečenja i unapređivanja zdravlja.
se primenjuje u svim oblastima medicine. Terapija laserom najbolje rezultate je dala u tretmanima bolova, kod oštećenja kože i potkožnog tkiva (opekotine, rane, dekubitusi, herpes zoster, herpes simplex). Primenom lasera u terapiji postižu se sledeći efekti: vazodilatacija krvnih sudova do kapilara, normalizacija hidrostatičkog pritiska u kapilarima, regulacija metabolizma na nivou ćelija, ravnoteža ćelijske protoplazme, smanjenje inflamacije, smanjenje bola, dolazi do mišićne relaksacije…
je terapijska metoda koja za izazivanje mišićne kontrakcije koristi električne impulse različitog oblika, trajanja i inteziteta, zavisno od prirode oboljenja. Elektrostimulacija se koristi u lečenju stanja perifernih oduzetosti mišića, koje nastaju oštećenjem nervnih puteva kada nije moguće izvesti aktivan pokret…